Gwarant

Ubezpieczenie podróżne

Jeśli wybieramy się za granicę, ubezpieczenie kosztów leczenia jest bardzo ważne. Ubezpieczyciel zagwarantuje nam pomoc medyczną, ale na tym nie koniec: w zależności od rodzaju i wariantu ubezpieczenia, zapewni nam także pomoc tłumacza, zakup leków, pomoc w rehabilitacji po powrocie do Polski, a także co jest kluczowym aspektem – transport medyczny. Koszt wynajęcia ambulansu, zakup dwóch miejsc w samolocie (np. przy złamanej nodze), nie wspominając już o transporcie lotniczym z asystą lekarza może sięgać tysięcy złotych. W wielu krajach Europy, jeśli wybierzemy się w góry i wydarzy się wypadek, musimy sami płacić za ratowników przybywających nam z pomocą, co też może pokryć nasza polisa.
W czasie pandemii covid-19, ubezpieczenie podróżne jest tym bardziej istotne – w naszej ofercie mamy ubezpieczenia, które pokryją koszt kwarantanny oraz izolatorium, jeśli jest zalecone i zorganizowane przez służby medyczne danego państwa.
Wiele osób pyta nas o darmową kartę EKUZ – należy jednak pamiętać, że gwarantuje ona dostęp tylko do publicznej służby zdrowia, na zasadach obowiązujących w danym kraju, co często wiąże się z zaskakującymi opłatami. Karta nie pokryje też kosztów transportu do szpitala, czy koniecznego transportu medycznego do kraju.